2. Geleneksel Çomü-Pardus Atölye Çalışması:)

9 Nisan 2011 Cumartesi 14:02 Gönderen Merve Yüzbaşıoğlu
Biraz Necdet Hocamızın dürtmesi biraz da geçtiğimiz Perşembe günü 2 günlük atölye Çalışması yapmak için Çanakkale'ye gelen Pardus ekibi(Gökmen Göksel, Onur Küçük, H.İbrahim Güngör, Mete Bilgin, Metin Akdere) ve Süpriz kişi(Burak Çalışkan) ile geçen çok verimli çalışmalarımızdan bahsetmek için bir blog yazısı şart oldu:)(Not: Bu cümlede çok uzun oldu.)

Peki Neler oldu ?

Öncelikle Gökmen Göksel, Kde bağımlılıklarından ayrılan yönetici ailesinin yamalarını gözden geçirdi ve gerekli düzenlemeleri yaptık hızlıca.

H.İbrahim Güngör ile E17 üzerine bir çalışma yapıldı. Ben yönetici ailesinden disk yöneticisi ile ilgilendiğimden bu tarafta pek yer alamadım. Oysa gönlüm hem o sevimli penguenler ile birlikteydi ;)

Onur Küçük, geriye kalan herşeye baktı denilebilir:) Hatta bize ders anlattı çok da iyi oldu(Daha uzun olmasını isterdik ama ekibin yola çıkma vakti geldiğinden kısa kesilmek zorunda kaldık.)

Mete ve Metin de Joker rolündeydiler:) Onlarla tekrar çalışma fırsatı bulmak çok güzel.

Burak Çalışkan'la elbette Gnome ile ilgili bir takım şeyler konuşuldu.(Burak gerçekten süpriz oldu.)

NOT: 3M den Meltem de gelicekti ama son anda çıkan işi nedeniyle gelemedi.(Keşke gelebilseydi.)

Tüm ekiple hem çook eğlenceli, hem çoook faydalı hem de yorucu 2 gün geçirdik. Çalışma sonrası yenilen yemekler de cabasıydı:) Ayrıca bu atölye sırasında hacker olma yolunda epey ilerleme kaydettim. Pek çok kişiyi hackledim. (Twitterdan yansımalarını görebilirsiniz) Artık Hacker şöhretim aldı başını gidiyor:P Sıradaki siz olabilirsiniz aman Dikkat!

Herşeyiyle çook güzeldi. Pardus ekibine çoooook Teşekkürler, Yine gelin:)


Not: ÇoMaK ekibindeki diğer arkadaşlarında bloglarını okumayı unutmayın:)

0 Response to "2. Geleneksel Çomü-Pardus Atölye Çalışması:)"

Yorum Gönder